ZAPOMĚLSEM SE NA NOVÉM ALBU OCITÁ NA SMUTNÉ DISKOTÉCE

Projekt Zapomělsem, za kterým stojí jesenický písničkář Aleš Macenauer, přichází po dvou letech od vydání kritiky i posluchači oceňovaného alba Měsíc ve váze s novou deskou, pojmenovanou Jesnou. Album uvedl v lednu vydaný singl Smál jsem se a hvězdy padaly, který rotuje ve vysílání Radio 1 a dalších stanic. Nové skladby formou kolážových střípků vypráví o zapáleném nočním městě, nad kterým létají kosmické lodě, o vnitroblocích, do kterých padají hvězdy, a nad kterými duchové na střechách šeptají, že budeme opilí. Momenty magického realismu v době všudypřítomného cynismu.
Typický rukopis a projev Aleše Macenauera se tentokrát od folku přenesl na taneční parket smutné diskotéky. Zvukově hravá deska sice vychází z indie-folkových kořenů, je však zabalená do elektronických aranží a dotýká se post-punku, IDM i hyperpopu. Přesto si zachovává konzistentní tvář a vytváří tak svébytný hudební svět. Jesenická melancholie na párty v Brně.

O vizuální podobu alba se postarala Markéta Staňková. V roli hostujících muzikantů se na některých skladbách podíleli Anna Vaverková (zpěv), Jan Fischer (housle), Lukáš Morávek (trubka), Miloš Dolinský (noise) a Štěpán Alexander (saxofon). Za výsledným zvukem nahrávky pak stojí dvojce Tomáš Havlen a Tomáš Karásek (Gargle and Expel studio).
Album vyšlo 22. února 2023 u vydavatelství Indies MG na CD nosičích a všech
digitálních platformách.

Spotify: http://bit.ly/jesnou_spotify