o nás

Příběh Envirofestu

Envirofest vznikl jako reakce na ekologickou havárii na řece Bečvě ze dne 20. září 2020, která nebyla dodnes objasněna.

Envirofest propojuje hudbu a umění s environmentálními tématy. Chceme návštěvníkům nabídnout atraktivní a kvalitní hudební program a současně je vzdělávat v environmentálních tématech formou přednášek, diskuzních panelů a workshopů.

2020

Umělecká aukce

Uměním za Obnovu Bečvy

Akce proběhla online a zapojili se umělci z celé České republiky, kteří darovali svá díla do veřejné dražby. Na pomoc rybařům se v aukci vybralo přes 250 000kč.

 

2021

Envirofest Bečva

Festival, který proběhl ve Valašském Meziříčí, chtěl připomenout rok od nevyřešené havárie na řece Bečvě. Nabídl řadu diskuzí k havárii, koncerty a ekologické přednášky. Akce se zúčastnili hudebníci, odborníci na environmentální témata, politici a novináři.

2022

Envirofest Bečva času

Tímto ročníkem jsme navazovali na první Envirofest. Festival se uskutečnil v krásném prostředí u štěrkového jezera v Hustopečích nad Bečvou a nabídl řadu hudebních vystoupení, více jak desítku ekologických přednášek, workshopy a happeningy.

2023

Envirofest

Rozhodli jsme se v naší činnosti pokračovat, protože v tomto typu festivalu vidíme velký přínos pro společnost i pro jednotlivce. Letošní ročník se uskuteční na hradě v Dolních Kounicích.

FQA

často kladené otázky

Envirofest 2023 se uskuteční v malebné jihomoravské městečku Dolní Kounice v prostransví Hradu Dolní Kounice. https://www.hradkounice.cz/

Jsme ekologický festival, takže nejlepší volbou je za nás vlakem z Brna. Je to cca 30 minut městskou hromadnou dopravou do Dolních Kounic. Pokud však jedete z větší dálky, nebudeme vám bránit využít své dopravní prostředky. Zkuste však zaplnit všechny místa v autě. Parkování bude na místě zajištěno, ale čím méně aut, tím lépe 🙂 

Ano, je zde možnost parkování přímo v areálu hradní louky. Jsme ale ekologický festival, tak zkuste využít ekologičtější způsoby dopravy jako třeba vlak nebo přijeďte v autě napěchovaném lidmi až po strop.:)

Na lelošním ročníku festivalu jsme se rozhodli pouze pro vegetariánské jídlo. Slibudejeme, že o vaše mlsné jazkyky bude dobře postaráno! O vaši žízeň bude postaráno na našem baru a bude zde i stánek s výběrovými cidery, konopným pivem nebo místním skvělým vínem.

V rámci celofestivalové vstupenky máte možnost si postavit stan přímo v areálu hradní louky. Jelikož už bude září, mysleta na chladnější noci a vybavte se tak, aby vám bylo teplo.