François Svalis je český producent, který vzbudil zájem přesahující české hranice díky své melancholické elektronice publikované na Soundcloudu.

Spolu s generací podobně smýšlejících umělců v Evropě se snaží posunout hranice elektronické hudby směrem k live performaci stojící na rychlosti a obratnosti vlastní flow, než na předpřipravených smyčkách z počítače.

Jeho hudba surfuje na melodiích s opakujícím se tónem, od chaosu k harmonii, upravuje si aranže vlastních skladeb podle nálady a místa.

Na live scéně se objevil po pobytu v Číně a během posledních několika let absolvoval desítky koncertů po České republice, ale i v Německu, Švýcarsku, Polsku nebo Anglii.

François Svalis vydal tracky pod labely jako jsou berlinští Amselcom, Keller nebo Circle of Us nebo torontský Dream club, švédský Thathard Records, či japonský Mango Alley.

Jeho song Poetry otevíral festival Burning Man v roce 2018 v setu Eliase Dorého a on osobně měl tu čest zahrát si po boku umělců jako John Hopkins, HVOB, Vök, Goldfrapp, Max Cooper a další. 

Links: 

https://soundcloud.com/0svalis0
https://www.facebook.com/francoissvalis

https://francoissvalis.bandcamp.com/releases

https://www.instagram.com/__._._._.______._._._._._._._/